Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose Zájezdy Nový Zéland - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Nový Zéland

název zájezdu: Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose


Země:
 
Nový Zéland
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za přírodou, za sluncem, za mořem
Strava: Beze stravy
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 17.10.2017
Konec zájezdu: 31.10.2017
Počet nocí: 11
Průvodce: Není nutný
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
72 340,- KčCena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / 3* hotely - motely
79 790,- KčCena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / 4* hotely - motely
1 490,- KčVolitelné přípojištění (storno, ztráta zavazadel atd)

Cena zahrnuje:
 
* zpáteční letenku Praha - Christchurch / Christchurch - Praha v optimální knihovací třídě
* veškeré letištní, palivové a bezpečnostní taxy
* ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* nebo 4* hotelech a motelech
* pronájem vozu na cely pobyt: typ Toyota Corolla apod.
* základní cestovní zdravotní pojištění
* zákonné pojištění CK
* základní pojištění vozu

Cena nezahrnuje:
 
* pohonné hmoty pro vůz
* vratný deposit autopůjčovně (platba kreditní kartou)
* stravování (lze za příplatek)
* odletovou taxu 25 NZD/os

Poznámka:
 
Individuální cesta po Novém Zélandu - poznejte i Vy jedinečnou a unikátní přírodu, ale také maorské tradice a historii.


  

Další termíny


20.02.2018 - 06.03.2018 15 dní od 72 340,- Kč  
27.02.2018 - 13.03.2018 15 dní od 72 340,- Kč  
06.03.2018 - 20.03.2018 15 dní od 72 340,- Kč  
13.03.2018 - 27.03.2018 15 dní od 72 340,- Kč  
20.03.2018 - 03.04.2018 15 dní od 72 340,- Kč  
27.03.2018 - 10.04.2018 15 dní od 72 340,- Kč  
03.04.2018 - 17.04.2018 15 dní od 72 340,- Kč  
10.04.2018 - 24.04.2018 15 dní od 72 340,- Kč  
17.04.2018 - 01.05.2018 15 dní od 72 340,- Kč  
24.04.2018 - 08.05.2018 15 dní od 72 340,- Kč  

program zájezdu


1. den ODLET
 Nový Zéland

Odlet z Prahy do novozelandského Christchurch.

  

3. den: CHRISTCHURCH
 Nový Zéland

Přílet do Christchurch. Vyzvednutí vozu a odjezd do hotelu.
Ubytování.

Christchurch - přezdívané zahradní město je největším na Jižním ostrově a je bránou do nádherné a divoké jižní části Nového Zélandu. Leží v úrodné oblasti Canterbury Plains (Canterburské pláně) v Plains (Canterburské pláně) v především bohatství přírodních krás. Jen asi hodinu cesty od Christchurch jsou vzdáleny zasněžené vrcholky Southern Alps (Jižní Alpy), které nabízejí úžasné možnosti pro milovníky zimních sportů. Takže není nic neobvyklého, když se ráno vykoupete v moři a odpoledne si jedete zalyžovat!

  
   

   

4. den: CHRISTCHRUCH > DUNEDIN
 Nový Zéland

Odjezd jižním směrem, podél pacifického pobřeží, přes Cantenburské pláně, údolími řek Rakaia a Rangititata a pověstními Moeraki Boulders, město Oamaru až do Dunedin.
Zde navštivte např. poloostrov Otago s jeho unikátní divokou přírodou. Nachází se zde hnízdiště vzácných albatrosů královských a tučňáků žlutookých. Mimo jiné navštivte i jediný novozélandský hrad Larnach, od kterého se vám naskytne nádherný výhled na okolní krajinu.


Ubytování v hotelu.

Dunedin
Je to druhé největší město Jižního ostrova se 100 000 obyvateli založené skotskými přistěhovalci ze Skotska před asi 150 lety v kraji Otago. Náhorní rovina Otago je jednou z nejdůležitějších oblastí pro chov ovcí na Jižním ostrově.

V šedesátých letech 19. století zde bylo objeveno zlato. Dunedin se stal nejlidnatějším městem a finančním centrem země. Byla zde založena první universita, rozjeli se první tramvaje a lanovky. I dnes, když už se zde zlato netěží, zůstává Dunedin městem s pulzujícím životem. Přispívají k tomu přístav, muzea, galerie, hospůdky a noční podniky. Dunedin je velmi zajímavý po stránce architektonické. Jsou zde krásné ukázky viktoriánského, edwardského a neogotického slohu, art deco i moderní stavby ze skal a betonu. Mrakodrapy tady ale nejsou. Komerční budovy nesměly převýšit kostely.

Asi nejkrásnější kamenná stavba v zemi je Dudendin Railway Station. Architekt George Troup byl za ni povýšen do šlechtického stavu. Stavba a vnitřní výzdoba je jako z pohádky. Je zde vidět více turistů než cestujících.  
   

   

5. den: DUNEDIN > TE ANAU
 Nový Zéland

Dnešní cesta Vás povede do Te Anau, brány do Národního parku Fiorland. NP Fiorland je největší novozélandský národní park zapsaný v UNESCO je jedním ze symbolů země, domovem spousty vzácných rostlinných i živočišných druhů, dosud ne zcela probádanou lokalitou a místem s pohnutou maorskou i přistěhovaleckou historií.

Maorská legenda praví, že Fiordland byl vytvořen když velký bůh Tu-to-Rakiwhanoa vytesával sekyrou drsné strže jižních fjordů kolem Preservation Bay a Dusky Sound, ponechávaje ostrovy Resolution a Secretary na kterých stály jeho nohy. Jeho technika vysekávání se postupně k severu lepšila. Tam jeho mistrovství vyvrcholilo tvorbou Milford Soundu (Piopiotahi).

  
   

   

6. den: TE ANAU > QUEENSTOWN
 Nový Zéland

Ráno vás čeká nezapomenutelna plavba lodí (2,5 hod.) po Milford Sound - po poklidných vodách jezera mezi skalními útesy, vodopády a deštnými lesy. Piknikový oběd na lodi v ceně.
Fakultativně např. plavba na kajcích.

Pokračujte do Queenstown. Toto město leží na severním břehu jezera Wakatipu odkud je úchvatný výhled na najestátné hory obklopující celé jezero. Město bylo založeno již v roce 1862 během zlaté horečky. Dnes je zejména populáárním centrem a základnou pro sportovce a turisty, kteří chtějí vyzkoušet různé dobrodružné aktivity v této oblasti jako bungee jumping, rafting, jet boating, skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit.

  
   

   

7. den: QUEENSTOWN
 Nový Zéland

Volný den, který rozhodně vyplňte některou z úchvatných atrakcí, které Queenstown nabízí, zejména pak JETBoat- tryskové čluny.

Fakultativně:
DART RIVER SAFARIS - WILDERNESS SAFARI
Celkem včetně cesty 6 hod. Divočinou tryskovým člunem po řece – doba jízdy cca 1 ½ hod. Kromě jiného Vás zpáteční cesta do Queenstown zavede také na místa, kde se natáčel Pan prstenů.
Cena: 2000 Kč/os.  
   

   

8. den: QUEENSTOWN > FRANZ JOSEF (FOX GLACIER)
 Nový Zéland

Dnešní cesta: průjezd ve skále tesaným Homerovým tunelem, stovky vodopádů, horští papoušci Kea a strmé horské štíty střemhlav padající do mořských hlubin. Dále pak pokračujte přes alpský přechod Haast Pass, idilická jezera Hawea a Wanaka a deštný prales na západním pobřeží. U jezera Moeraki, uprostřed stále zeleného pralesa si udělejte alespoň 1 hod. výlet a vydejte se až k divokému pobřeží Tasmánského moře k Munro Beach. Konec cesty se nachází v N.P. Westland, který paří k nejvíce fascinujícím a nejrozmanitějším parkům na N.Z.

  
   

   

9. den: FRANZ JOSEF
 Nový Zéland

Vydejte se na výlet k ledovci Franz Josef nebo Fox v NP Westland. Tyto ledovce patří k nejdostupnějším na světě a jsou největším lákadlem v celé této oblasti.

FRANZ JOSEF: Nikde jinde na světě nenajdete ledovce, které mají spodní část puze ve výšce 250m nad mořem a zároveň se střetávají s deštným pralesem. Možnost výletu vrtulníkem (i s přistáním přímo na ledovci) nebo k Mt. Cook.

Národní park Westland
Krajina parku je převážně nedotčená činností člověka. Je hornatá nehostinná, těžko prostupná, s nepříjemným vlhkým klimatem. Turisty přitahuje hlavně svými snadno přístupnými ledovci. Ledovce Franz Josef a Foxův jsou v mírném podnebném pásmu jediné na světě tak blízko moře.
Ledovec Franz Josef má tvar obrovské pánve. Je napájen sněhovými poli o rozloze 2 000 hektarů. Jeho celková délka je 10 kilometrů. Terminál ledovce byl poprvé prozkoumán v roce 1893. Od té doby se pohyboval vpřed i vzad, ale ústupy byly vždy větší než postupy. Dnes je nestabilní terminál asi 20 km od moře. Celkový ústup všech ledovců na Novém Zélandu i jinde na světě ukazuje, že klima na zeměkouli se v posledních stoletích oteplilo. Terminál ledovce je asi 30 metrová ledová stěna, ze které se trhají kusy ledu a s rachotem padají do řeky vytékající zespodu ledovce. Pár kilometrů od ledovců směrem k moři se nalézá jezero Matheson. Vzniklo roztátím obrovského kusu ledovce při jeho ústupu.


  

10. den: FRANZ JOSEF (FOX GLACIER) > GREYMOUTH (HOKITIKA) > NELSON
 Nový Zéland

Přejezd na sever do Nelsonu.
Západní pobřeží Jižního ostrova je divoká, větry ošlehaná část země, kde u Cape Foulwind, na pobřežních útesech, žije kolonie lachtanů a v Punakaiki jsou tzv. "Palačinkové skály" - Pancake Rocks - omývané divokým příbojem, který vstřikuje vodu do děr ve skalách a vytváří tak populární "Gejzírovou erupci". Dále vás čeká cesta kolem divokého pobřeží jižního ostrova do Hokitika u NP Paparoa. Velmi oblíbené jsou zde výlety na raftu. Přes hory a soutěsku Buller Gorge s největším lanovým mostem (Swing Bridge) pro pěší na NZ na západním pobřeží až do Nelsonu, bráně do N.P. Abel Tasman. Pokud počasí dovolí, můžete si dopřát podvečerní koupání v relativně teplých vodách romantické zátoky Tasman Bay.

  
   

   

11. den: VÝLET DO ABEL TASMAN NATIONAL PARK
 Nový Zéland

Dnes navštivte Národní park Abel Tasman. Z Kaiteriteri se dejte vodním taxi do Národního parku. Zde budete mít dostatek času na procházky podél nádherného pobřeží, osamocených zátok a pláží.
Abel Tasman National Park byl založen roku 1942 a se svou rozlohou 22.530 hektarů je nejmenším národním parkem Nového Zélandu. Abel Tasman, jak se zkráceně nazývá, je známý hlavně díky svým zlatavým plážím, krásnými výhledy na modravé moře, několika vnitrozemním trackům a hlavně díky pobřežnímu tracku Abel Tasman Coast Track, který se řadí mezi Great Walk.
V ceně: Cruise and Walk Open Day Pass

  
   

   

12. den. NELSON - KAIKOURA
 Nový Zéland

Dnes se vydejte po scénické Queen Charlotte Road se spoustou zastávek a nádhernými výhledy na modrozelené zátoky, bílé plachty kotvících plachetnic a zelené šíje Marlborough Sounds do města Kaikoura na východním pobřeží Jižního ostrova, proslaveného pozorování velryb a plavání s lachtany.

  
   

   

13. den: KAIKOURA - CHRISTCHURCH
 Nový Zéland

Odjezd do Christchurch, cestou se ale určitě zastavte v Hanmer Spring, de jsou vyhlášené termální laáně.

  
   

   

14. den: ODLET
 Nový Zéland

Vrácení vozu na letišti a odlet zpět do Prahy.

  

15. den
 Nový Zéland

Přílet zpět do Prahy

  

Nezávazná objednávka zájezdu 17.10.2017-31.10.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / 3* hotely - motely (72 340,- Kč)   osob  
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / 4* hotely - motely (79 790,- Kč)   osob  
Volitelné přípojištění (storno, ztráta zavazadel atd) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka

24.09.2018-05.10.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 75990,- Kč
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Mexiko

26.11.2018-11.12.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 69900,- Kč
APRIL COUPLE OFFER: Trou Aux Biches
APRIL COUPLE OFFER: Trou Aux Biches
Mauricius
Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa
01.04.2018-08.04.2018
Se snídaní,

 29950,- Kč
SUPER TIP: 5* ALL INCLUSIVE ZA CENU POLOPENZE!
SUPER TIP: 5* ALL INCLUSIVE ZA CENU POLOPENZE!
Mauricius
Maritim Resort & Spa Mauritius
16.04.2018-28.04.2018
All inclusive, pravidelná letecká linka

 69900,- Kč